Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Nekla w kwiatach… antracycie i limonce

Dzień publikacji: 29.10.2018

Drukuj

Właśnie tak (w dużym skrócie) można określić wiosenno-letni sezon w Nekli, mieście w województwie wielkopolskim. Kolorowe dekoracje sprawiły, że okolica odżyła!

Stosunkowo duży, otwarty rynek w Nekli został pokryty kostką brukową. To duża wygoda, a jednocześnie gwarancja estetycznego wyglądu, jednak… z tego samego względu w centrum miasta zabrakło roślinnych akcentów. Jak temu zaradzić, a jednocześnie nie pozbawiać okolicy eleganckiego, funkcjonalnego układu?

wieże kwiatowe donice miejskie gianto nekla

Nekla | źródło: www.terraform.pl

Chcąc zaradzić problemowi szarości w tej wielkopolskiej miejscowości, włodarze zdecydowali o wprowadzeniu na jej ulice nowych roślinnych elementów – brak podłoża nie okazał się żadną przeszkodą! Sposobem na zaradzenie tej (pozornej) trudności okazały się wielkie donice Gianto. Dla dodatkowego efektu wybrano modele w kontrastowych odcieniach: soczystej limonki i głębokiego antracytu, w których pojawiły się bajecznie kolorowe sezonowe rośliny ozdobne.

wieże kwiatowe donice miejskie gianto nekla

Nekla | źródło: www.terraform.pl

Te duże pojemniki na miejskie rośliny sprawdzają się dobrze w podobnych lokalizacjach całej polski i Europy, a wszystko za sprawą materiału, z którego je wykonano. Polietylen to udoskonalone tworzywo sztuczne, które jest lekkie, a jednocześnie odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ważna informacja dla miłośników ekologii: donice Gianto mogą zostać poddane recyklingowi!

wieże kwiatowe donice miejskie gianto nekla

Nekla | źródło: www.terraform.pl

Tego lata Nekla rozkwitła na dobre. Bajecznie kolorowe rośliny i donice miejskie w dość nietypowych odcieniach sprawiły, że miasto pokazało się w zupełnie nowej odsłonie. Natura ma wielką moc!

zobacz więcej: www.wiezekwiatowe.pl, www.terraform.pl