Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Drukuj

Czerwień, pomarańcz i słoneczna żółć – do tego naturalne palmy, kolorowe kwiaty i wygodne miejsce relaksu. Wbrew pozorom nie opisujemy pocztówki z odległych, ciepłych plaż, bowiem tak ciekawe widoki można podejrzeć w Leonding - jednej z austriackich miejscowości. Wszystko za sprawą dużych donic o niezwykłych właściwościach…

donice miejskie giatno tablo gianto sito

Leonding to miasto w północnej Austrii, które podobnie wiele innych miast w europie zmagało się z kwestią „umeblowania” rozległego placu w centrum. Szczególnym wyzwaniem okazało się stworzenie ciekawej oprawy dla dość nietypowego, bo w dużej mierze przeszklonego gmachu ratusza, który jest dominującym elementem przestrzeni.

Od dekoracji wymagano tego, by zrównoważyłyby górujący nad rynkiem budynek, a jednocześnie wprowadziły do niego kolory i naturę. Kolorowych, dużych donic nie brakuje na rynku dekoracji, jednak do Leonding trafiły modele inne niż wszystkie. Barwne, pokaźne pojemniki na rośliny, jakie trafiły do miasta w sierpniu tego roku wyróżniają się dodatkowymi atutami: poza tym, że mieszczą duże rośliny, są również mobilnymi stołami i siedziskami!

donice miejskie gianto tablo gainto sito terrafom (3)

źródło: Stadtgemeinde Leonding

Niespotykana nigdzie indziej forma to nie jedyna przewaga donic Gianto Sito i Tablo. Aby odkryć ich kolejne walory, wystarczy przyjrzeć się podstawie: ukrywane w dnie żłobienia dla wózków widłowych otwierają przed miastem Leonding kolejne możliwości – donice mogą być w każdej chwili szybko przeniesione, by zwolnić przestrzeń dla imprez pod otwartym niebem bądź w mgnieniu oka stworzyć szereg lub inny układ.

Mobilność wybranych dla miasta Leonding donic idealnie wpasowuje się w obowiązujący już na całym świecie trend. Wszystkie elementy tworzące wspólne przestrzenie powinny być odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców, którzy oczekują różnych rozwiązań i odmiennych sposobów aranżacji swojej okolicy (więcej na ten temat: tutaj). Dzięki temu miasta stają się dynamiczne i tętnią życiem, w pozytywny sposób zaskakują, pogłębiając tym samym poczucie przynależności do konkretnego zakątka.

donice miejskie gianto tablo gainto sito terrafom (3)

źródło: Stadtgemeinde Leonding

Soczyste odcienie donic Gianto Sito i Tablo, jakie można oglądać w sercu Leonding okazały się inspiracją dla ogrodników – przecież w centrum środkowoeuropejskiego miasta również może zakwitnąć egzotyczna palma!

Brak ograniczeń w „meblowaniu” i użytkowaniu donic są ukłonem w stronę mieszkańców. Dzięki przemyślanej budowie przechodnie mogą siadać na szerokich rantach niczym na wygodnej ławce. W nieco wyższym modelu donicy Gianto rant staje się blatem, na którym można postawić np. napój… a to wszystko w otoczeniu żywych kolorów i przywodzących na myśl egzotykę roślin!

zobacz więcej: www.terraform.pl