Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Miasto w zgodzie z naturą

Dzień publikacji: 05.06.2013

Drukuj

skrzynki kwiatowe Atech

Nawet ulica pełna betonu nie jest do tego przeciwwskazaniem. Status mieszkańca centrum miasta nie oznacza też natychmiastowej i bezwzględnej rezygnacji z kontaktu z naturą.

Nowoczesne, ozdobne skrzynki kwiatowe to coś więcej, niż po prostu pojemniki na rośliny. Dają możliwość stworzenia bukietu w miejscu, gdzie nigdy byśmy się go nie spodziewali, np. na przystanku tramwajowym, barierkach i wąskich przejściach. Mają jednak jeszcze inne ciekawe właściwości.

skrzynki kwiatowe Atech

Okazuje się, że można sprawnie i elegancko zagospodarować zielenią nawet niewielką przestrzeń. Wyobraźmy sobie przestrzeń wokół przystanku autobusowego, zwykle nie porażającą swoim areałem, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. W takim przypadku warto postawić na skrzynki kwiatowe, montowane na barierkach. Pozwala to zaoszczędzić cenne miejsce pod stopami, a jednocześnie nie stwarza zagrożenia dla natężonego w takich miejscach ruchu.

Największą zaletą tych pojemników są ich wytrzymałe mocowania. Opracowano je tak, że nawet zawieszone na znacznej wysokości w żaden sposób nie stworzą zagrożenia dla przechodniów i pojazdów. Skrzynki kwiatowe marki Atech nie znikną z miejsca montażu nawet za sprawą wandali.

skrzynki kwiatowe Atech

Przestrzeń miejska, zwykle ciasna i zanieczyszczona, nie jest przeciwwskazaniem dla roślin. Za sprawą systemu podwójnego dna, skrzynki kwiatowe znacznie minimalizują potrzebę stałego nawadniania. To sposób na to, by zieleń trafiła nawet w miejsca pełne betonu, czyli w przestrzeń pozornie niesprzyjającą.

Czy da się efektownie zagospodarować przestrzeń w mieście? Nawet mniej atrakcyjna okolica nadal stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Kreatywne podejście pozwoli przekształcić barierki wokół budynków użyteczności publicznej w miniaturowe ogrody, nawet wówczas gdy znajdują się w samym centrum zabudowań.

Przypominamy: wiosna i wczesne lato to najlepszy czas dla kwiatów – to moment, gdy za ich sprawą całe miasto może odżyć od nowa.

 

Zobacz więcej inspiracji na: www.atech-pl.eu

 skrzynki kwiatowe Atech

skrzynki kwiatowe Atech

 

skrzynki kwiatowe Atech

 

skrzynki kwiatowe Atech

 

skrzynki kwiatowe Atech

skrzynki kwiatowe Atech