Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Ażurowe dekoracje w Zielonej Górze

Dzień publikacji: 08.12.2017

Drukuj

Ronda skutecznie usprawniają ruch i należą do rozwiązań tak oczywistych, że nietrudno przeoczyć ich dodatkowe atuty. A przecież nierzadko zajmują dużą powierzchnię, która daje ogromne pole do popisu w kwestiach dekoracyjnych. W Zielonej Górze dostrzeżono ten potencjał – to właśnie na rondzie znajduje się jedna z najpiękniejszych świątecznych kompozycji!

ażurowe dekoracje w zielonej górze

Zielona Góra | źródło: www.terrachristmas.pl

Raz, dwa, trzy…

Mała, średnia, największa – trzy ażurowe kule z fiberglassu wprowadzają świąteczny klimat na zielonogórskie rondo PCK. Tak zróżnicowana kompozycja świetnie prezentuje się na niemałej powierzchni w centrum skrzyżowania. Nie giną wobec jej ogromu, ale też nie przysłaniają widoczności. Świąteczna dekoracja okolicy nie pozwala więc pozostać obojętnym – dla dodatkowego efektu ażurowa powierzchnia kuli została przybrana świecącymi łańcuchami, które po zmroku nadają okolicy bajkowego charakteru.

ażurowe dekoracje terrachristmas zielona góra rondo

Zielona Góra | źródło: www.terrachristmas.pl
Bezpiecznie na drodze!

Wielkie ażurowe kule, które od niedawna zdobią zielonogórskie rondo PCK, imponują swoim rozmiarem. Ze względu na niebanalne gabaryty, ich montaż wymagał stosowania szczególnych rozwiązań. Aby ustabilizować dekoracje w docelowym miejscu, a tym samym uniemożliwić im przemieszczenie się, każda z nich została zakotwiczona w podłożu specjalnymi kotwami. Największą z nich dodatkowo unieruchamia stalowa barierka. Dzięki tym rozwiązaniom cała kompozycja jest odporna na podmuchy wiatru, a nawet zimowe śnieżyce. Kierowcy mogą dzięki temu podróżować bezpiecznie i w nastrojowym otoczeniu.

ażurowe dekoracje terrachristmas zielona góra rondo

Zielona Góra | źródło: www.terrachristmas.pl
Bombka czy winogrono?

Zielona Góra ma tradycje winiarskie. Nic więc dziwnego, że najnowsze świąteczne dekoracje, jakie stanęły na jednym z miejskich rond, są dwojako odbierane. W pozytywnym znaczeniu! Wielkie ażurowe kule nawiązują do historii miasta, a jednocześnie do świąt Bożego Narodzenia – ich obecność na największym z rond jest więc zupełnie zrozumiała, i to szczególnie na kilkanaście dni przed Gwiazdką. To dowód na to, że dzięki wyjątkowej formie te i inne ażurowe dekoracje można w ciekawy sposób wykorzystać w promocji miasta – również poza świętami.

ażurowe dekoracje terrachristmas zielona góra rondo

Zielona Góra | źródło: www.terrachristmas.pl
Trzy wymiary

W przeciwieństwie do wielu innych elementów dedykowanych przestrzeni publicznej, ażurowe elementy z zielonogórskiego ronda cechuje trójwymiarowa forma. Oznacza to, że kompozycja jest atrakcyjna dla oka niezależnie od kąta jej ustawienia i miejsca obserwacji. Co więcej, włókno szklane jest ognioodporne, co sprawia, że świąteczne dekoracje mogą zdobić także przestrzenie o dużym natężeniu pojazdów i pieszych, bez przyczyniania się do wypadków ani strat. Trwałość i solidność zastosowanych materiałów sprawia, że ozdoby nie zmieniają swojej formy przez wiele sezonów, a konserwacja jest ograniczona do minimum.

ażurowe dekoracje terrachristmas zielona góra rondo

Zielona Góra | źródło: www.terrachristmas.pl
zobacz więcej: www.terrachristmas.pl