Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Skontaktuj się bezpośrednio z opiekunem swojego terenu:

Aktualność

Drukuj

Monumentalne kościoły w stylu barokowym czy nowoczesne świątynie – każda budowla, w której przeżywamy podniosłe chwile takie jak komunia dziecka czy zaślubiny, powinna zachwycać doskonałą kompozycją kwiatową, która podkreśli wyjątkowy charakter wydarzenia.

Przed polskimi świątyniami pozostaje zwykle dużo miejsca – plac czy skwer może więc zostać pięknie udekorowany świeżymi roślinami, tak, by nie stwarzał przytłaczającego wrażenia.Wiele kościołów otaczają ogrody z bujną roślinnością czy parki, jednak także i tu przyda się klarowna koncepcja dekoracyjna, by wyeksponować piękno jednej z najważniejszych chwil w życiu.

Doskonałym rozwiązaniem są wieże kwiatowe o różnych rozmiarach – tuż przy wejściach urokliwie będą wyglądać małe kaskady pełne kwiatów. Wokół świątyni okazale zaprezentują się też nieco wyższe wieże kwiatowe, które skontrastowane z surową architekturą kościoła nadadzą przestrzeni lekkości i wyeksponują zieleń.

Wieże kwiatowe są mobilne, więc od wyobraźni zależy, jak zostaną wkomponowane w przykościelną przestrzeń. Opcji jest mnóstwo elementy pełne (okrągłe), jaki i elementy przyścienne (połówki), o zróżnicowanej wysokości. W zależności od pomysłu, możemy więc ustawiać je pojedynczo, parami lub w grupach.

Kaskadowe konstrukcje świetnie sprawdzają się w roli efektownych pachołków odgradzających parkingi od chodników – można je wówczas ustawić np. w rytmicznych odstępach wzdłuż drogi. Tworzy się w ten sposób wyraźny, bezpieczny i piękny ciąg dla pieszych.

Warto zadbać o wprowadzenie kwiatów do każdej warstwy sakralnej przestrzeni. Główne wejście do kościoła, zakrystii czy budynków plebanii można podkreślić mocując misy kwiatowe na ścianach, okiennych parapetach, rozmaitych murkach, balustradach i poręczach schodów, barierkach i ogrodzeniach posesji. Dzięki solidnym uchwytom mamy pewność, że dekoracja nie zostanie zniszczona i będzie w pełni bezpieczna dla użytkowników.

Warto zwrócić uwagę na właściwy dobór gatunków do przestrzeni - przynajmniej część z nich powinny stanowić rośliny o bujnym wzroście i wielu kwiatach, by razem dawały efekt spływających kaskad.  Estetykę miejsca i rangę wydarzenia podkreślą kolory: np. przy figurze Matki Boskiej sprawdzą się kwiaty białe i niebieskie, a przy stacjach drogi krzyżowej rośliny w kolorach czerwieni, purpury i fioletu.

Zobacz więcej: www.wiezekwiatowe.pl