Materiały dla mediów

W tym miejscu znajdziesz bieżące i archiwalne informacje z życia naszej firmy. Trafiają tutaj komunikaty nt. ważnych wydarzeń, w których braliśmy udział, wiele ciekawych inspiracji, oraz artykuły na temat naszych działań.
Blog Inspirowaninatura.pl tworzymy dla miłośników zieleni miejskiej i architektury krajobrazu... Czyli właśnie dla Ciebie!

Natalia Zalopana | specjalista ds. Social Media

+ 48 663 640 333 | natalia.zalopana@terra-pl.eu

Aktualność

Doskonała oprawa dla kwiatów

Dzień publikacji: 15.02.2013

Drukuj

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

Od pierwszych cieplejszych wiosennych dni, po jesienne przymrozki, w naszych ogrodach, na balkonach i tarasach ustawiamy rozmaite skrzynki i donice z kwiatami. Nie ma w tym nic dziwnego. Sezonowe rośliny wnoszą bowiem ze sobą dużo kolorów. Dzięki nim otoczenie staje się ładniejsze i weselsze, a nam od razu poprawia się nastrój. Do posadzenia takich kwiatów nadaje się w zasadzie każdy pojemnik. Nie każdy jednak ma tak szerokie możliwości zastosowania jak te, oferowane przez firmę Terra®.

Skrzynki kwiatowe są znakomitym sposobem na wprowadzenie natury choćby  do miast. Zwrócą uwagę, zainteresują przechodniów. To również doskonałe uzupełnienie innych konstrukcji kwietnikowych, takich jak wieże kwiatowe. Wspólnie stanowią ciekawe elementy służące do tworzenia pięknych, kwiatowych ozdób. Pozwalają one na umieszczenie pojemników w każdym, nawet najbardziej nietypowym miejscu. Solidny system mocowania daje też poczucie bezpieczeństwa. Nie trzeba się więc obawiać, że takie skrzynki strąci nawet silny wiatr.

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

Dobre mocowanie przyda się również tym, którzy chcieliby uczynić swój ogród zacisznym zakątkiem odciętym od otoczenia, a niestety nie da się go obsadzić wzdłuż ogrodzenia drzewami i krzewami. Co wtedy zrobić? Najprostszym rozwiązaniem będzie posadzić pnącza. Pamiętajmy, że nie lubią one metalowych ogrodzeń, a sąsiad może nie zgodzić się, by wspinały się po jego elewacji. Możemy zastosować inne rozwiązanie i przymocować do ogrodzenia lub dostawionego przy ścianie budynku ekranu pojemniki z roślinami sezonowymi. W podobny sposób, skrzynkami kwiatowymi i donicami można wydzielić taras. To dobry pomysł dla posiadaczy niewielkich ogródków przy domach szeregowych.

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

skrzynki kwiatowe

Źródło: archiwum Terra

Jak widać, nic nie jest już przeszkodą, aby pojemniki z kwiatami przyozdobiły przestrzeń miejską lub każdy dom – czy to jednorodzinny, czy też przysłowiowe M3 z balkonem w bloku. Kolumna, słupek, barierka, balustrada schodów lub ściana nie stanowią już żadnego problemu. Walory estetyczne takiego ukwiecenia docenią nie tylko domownicy, ale także sąsiedzi, przechodnie i goście. To dobra inwestycja także dla tych, którzy przyjmują letników na wakacyjne kwatery, właścicieli agroturystycznych gospodarstw, albo tych, którzy po prostu mieszkają na wsi. Dzięki tak mocowanym skrzynkom i donicom upiększyć możemy także budynki użytkowe. Przyjemnie będzie zatrzymać się na wypoczynek w tak ukwieconym mieście czy gospodarstwie!